Białoruskie spotkania folkowe / Biełaruskija Folk- sustreczy

Robert Rozmus zaprasza do Micha�owa!

Marcin Siekierko i Pawe� Oziab�o na temat Bia�oruskich Spotka� Folkowych 2018!

„Bia�oruskie Spotkania Folkowe/ Bie�aruskija Folk- Sustreczy” to wyj�tkowo ciekawa propozycja dla turyst�w chc�cych pozna� pogranicze zachwycaj�ce bogactwem r�norodno�ci. Odbywa si� w pierwsz� sobot� sierpnia. Jest to impreza pokazuj�ca bogactwo kultury bia�oruskiej.

Wyst�puj� najlepsze zespo�y z Polski i Bia�orusi. Celem jej jest zachowanie i kultywowanie tradycji zwi�zanych z regionalnym folklorem mniejszo�ci bia�oruskiej.

Uczestnicy maj� mo�liwo�� posmakowania tradycyjnej kuchni, zakupienia wydawnictw w j�zyku bia�oruskim, jak r�wnie� wyrob�w r�kodzie�a ludowego.

Organizowana przez Gminny O�rodek Kultury w Micha�owie impreza przyci�ga do micha�owskiego amfiteatru tysi�ce widz�w i fan�w bia�oruskiej zabawy ludowej.

Zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

logo mswia