CENTRUM WSI / Bondary

Centrum Wsi w Bondarach

Centrum Wsi w Bondarach mieści się w lokalu mieszkalnym o pow. około 60 metrów kwadratowych, które użytkuje wspólnie z filią biblioteczną Gminnej Biblioteki w Michałowie. Z centrum korzystają głównie mieszkańcy osiedla w Bondarach.
Popołudniowe godziny pracy centrum są korzystne dla młodzieży szkolnej, która może z niej korzystać w wolnym czasie. Obiekt jest dobrze wyposażony w gry planszowe, puzzzle, materiały do zajęć plastycznych. Dysponuje drobnym sprzętem sportowym: piłkami, skakankami itp.


Możliwość korzystania z biblioteki ułatwia odrabianie zadań domowych, z czego młodzież chętnie korzysta.
Centrum aktywnie wspiera lokalne inicjatywy, wspiera działania „Koła Gospodyń Wiejskich w Bondarach”, aktywnie uczestniczy w rokrocznej organizacji imprezy: „Bandarouskaja Haściounia”.
Ze względu na korzystną lokalizację ze świetlicy korzysta większość dzieci zamieszkałych na osiedlu w Bondarach.

W centrum są warunki do odrabiania lekcji, z czego korzystają dzieci wcześniej wracające ze szkoły lub te, których rodzice są w pracy do późnych godzin.
Wyposażenie centrum w materiały papiernicze, gry planszowe, układanki i drobny sprzęt sportowy jest dobre i pozwala urozmaicać spędzany czas, posiadamy m.in. pracownię komputerową, z której korzystają uczestnicy zajęć.
Centrum Wsi w Bondarach korzysta z pomocy instruktorów GOK w Michałowie, m.in. p. Małgorzaty Tarasewicz, która kilka razy do roku prowadzi ciekawe warsztaty plastyczne. Cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, przyciągają grupę dorosłych, która staje się coraz bardziej aktywna.
 Obecnie z obiektu korzysta regularnie 31 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. W okresie przerw świątecznych i wakacji liczba ta wzrasta o osoby odwiedzające rodziny.
 Praca centrum skupiona jest na lokalnym środowisku i otwarta na potrzeby i problemy, w których może pomóc.

W Centrum Wsi realizowany jest projekt: „„Wsparcie rodzin poprzez rozszerzenie oferty 3 świetlic środowiskowych Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie”.

Więcej na: https://gokmichalowo.pl/o-nas/projekty/

Godziny otwarcia

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
16.05 - 20.00
16:05 - 20:00
16:05 - 20:00
16:05 - 20:00
16:05 - 20:00
zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy

Opiekun Centrum Wsi w Bondarach:
Helena Rejent

Nadchodzące wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Galeria zdjęć z realizacji projektu "Wsparcie rodzin poprzez rozszerzenie oferty 3 świetlic środowiskowych GOK w Michałowie

Międzynarodowy turniej sportowy "Szybciej, wyżej ,dalej" (24.06.2022)

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia (12.2021)

Warsztaty szycia misia (3-5.11.2021)

Warsztat malowania toreb (7.10.2021)

Galeria

Informacje o Bondarach

Bondary – to wieś w gminie Michałowo, położona nad zalewem Siemianówka nad Narwią. Bondary z jednej strony otacza iglasty las, z drugiej działki i łąki, z trzeciej pola i pastwiska położone po obu stronach rzeki. W roku 1988 zbudowano tu małe osiedle mieszkalne, składające się z 9 bloków, do których w związku z budową zalewu Siemianówka przesiedlono ludność z wsi Rudni, Łuki, Bud, Garbar i Bołtryków. Dużą część mieszkańców stanowią polscy Białorusini i wyznawcy prawosławia.

Mapka dojazdu

Przewiń do góry Skip to content