CENTRUM WSI / Jałówka

Centrum Wsi w Jałówce

Świetlica zaczęła swoją działalność w 2002 roku – wówczas opiekunem był pan Piotr Dąbrowski. Przez pewien czas świetlicą opiekowały się panie: Lucyna Hajduczenia, Justyna Hajduczenia, Barbara Klimowicz i Małgorzata Tarasewicz. Już od wielu lat przy świetlicy aktywnie działa „Kapela z Jałówki” prowadzona przez p. Krzysztofa Gryniewicza – instruktora GOK w Michałowie oraz zespół ludowy: „Jałowianie” prowadzony przez Kiryla Lappaya – instruktora GOK w Michałowie.

         W Centrum Wsi aktualnie odbywają się rozmaite zajęcia, między innymi wykonujemy różnorodne prace manualne, plastyczne oraz muzyczne. Dużym powodzeniem cieszą się regularnie organizowane otwarte warsztaty z makramy, malowania magnesów, malowania na szkle i torbach oraz warsztaty ceramiczne i papieru czerpanego. Centrum Wsi aktywnie współpracuje z sołectwem, Domem Pomocy Społecznej w Jałówce i OSP w Jałówce. Wspólnie organizujemy m.in. doroczny „Koncert Kolęd w Jałówce”

W Centrum Wsi realizowany jest projekt: „„Wsparcie rodzin poprzez rozszerzenie oferty 3 świetlic środowiskowych Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie”.

Więcej na: https://gokmichalowo.pl/o-nas/projekty/

Godziny otwarcia

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
15.00 - 19.00
15.00 - 19.00
15.00 - 19.00
15.00 - 19.00
15.00 - 19.00
nieczynne
14.30 - 16.30
zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy zajęcia w świetlicy
Kapela z Jałówki - próba zespołu
Jałowianie - próba zespołu

Opiekun Centrum Wsi w Jałówce

Nadchodzące wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Galeria

Informacje o Jałówce

Jałówka – wieś należąca do gminy Michałowo, która graniczy z Białorusią. Znajduje się tu murowany kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z lat 1859 -1862, ruiny kościoła św. Antoniego Padewskiego z lat 1910 – 1915 oraz cerkiew p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego.

Mapka dojazdu

Przewiń do góry Skip to content