CENTRUM WSI / NOWA WOLA

Centrum Wsi w Nowej Woli

Świetlica funkcjonuje od 2002 roku. W pierwszych latach swojej działalności siedziba świetlicy znajdowała się w budynku tutejszej Szkoły Podstawowej. W lipcu 2008 r. została przeniesiona do odremontowanego budynku mieszczącego się przy straży pożarnej w Nowej Woli. Z tej okazji został zorganizowany festyn rodzinny.
Świetlica ma na swoim koncie realizację dwóch projektów fotograficznych (w 2007 r. „Most nad oceanem” i w 2008 r. „Most ponad granicą”). Pierwszoplanową rolę w tych projektach odegrały miejscowe dzieci, które fotografowały swoją miejscowość. Dzięki temu poznaliśmy Nową Wolę oczyma dzieci, które tu mieszkają. To wydarzenie zapoczątkowało jakby nowy etap w historii naszej świetlicy. Te projekty sprawiły, że Nowa Wola przypomniała światu o swoim istnieniu.
W Świetlicy odbywają się zajęcia profilaktyczno – wychowawcze:
– marzec – czerwiec 2010 – zajęcia warsztatowe z elementami socjoterapii „Uwierz w siebie”,
– marzec – czerwiec 2009 r. – cykl spotkań z KLANZĄ „Poznaj siebie”.
Poprzez działalność profilaktyczną uczymy dzieci empatii, odpowiedzialności za podejmowane decyzje, współpracy w grupie, kreatywności, wybierania właściwych dróg postępowania. Zajęcia są dopasowane do potrzeb wychowanków, a tematycznie opracowane cykle spotkań tworzą harmonijną całość.

Centrum Wsi oferuje stałe formy zajęć:

 
– zajęcia plastyczne
– zajęcia taneczne
– odrabianki
– spotkania filmowe
– gry planszowe i zespołowe
– pogadanki
– zabawy integracyjne
– zabawy w terenie
– świetlicowe konkursy i turnieje
– dodatkowo: realizujemy ciekawe i szalone pomysły…

Centrum Wsi w Nowej Woli organizuje czas wolny nie tylko dzieciom i młodzieży. Naszym zadaniem jest również integracja mieszkańców wsi i w tym celu organizujemy warsztaty wielkanocne i bożonarodzeniowe – zajęcia plastyczne dla dużych i małych mające na celu kultywowanie regionalnych tradycji. Nasza placówka współpracuje z pozostałymi świetlicami wiejskimi.

Imprezą flagową w Centrum Wsi w Nowej Woli jest doroczna: „Zabawa na Jana”.

W Centrum Wsi realizowany jest projekt: „„Wsparcie rodzin poprzez rozszerzenie oferty 3 świetlic środowiskowych Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie”.

Więcej na: https://gokmichalowo.pl/o-nas/projekty/

Godziny otwarcia

Środa
15:00 - 19:00
zajęcia w świetlicy

Opiekun Centrum Wsi w Nowej Woli: Urszula Kondratowicz

Nadchodzące wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Galeria

Informacje o Nowej Woli

Nowa Wola – mała, malownicza wioseczka położona w odległości 2 km od Michałowa. W samym centrum wsi jest Cerkiew pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z 1908 r.

Mapka dojazdu

Adres:
Centrum Wsi w Nowej Woli
Nowa Wola 80
16-050 Michałowo

Przewiń do góry Skip to content