CENTRUM WSI / Sokole

Centrum Wsi w Sokolu

      Centrum Wsi w Sokolu w swojej obecnej formie funkcjonuje od niespełna roku. Poprzez działalność profilaktyczną uczymy dzieci empatii, odpowiedzialności za podejmowane decyzje, współpracy w grupie, kreatywności, wybierania właściwych dróg postępowania. Zajęcia są dopasowane do potrzeb wychowanków, a tematycznie opracowane cykle spotkań tworzą harmonijną całość.

        Centrum Wsi w Sokolu organizuje czas wolny nie tylko dzieciom i młodzieży. Zadaniem jej jest również integracja mieszkańców wsi, w tym celu organizujemy liczne warsztaty rękodzielnicze, zajęcia plastyczne dla dużych i małych mające na celu kultywowanie regionalnych tradycji. Nasza placówka współpracuje z pozostałymi Centrami Wsi, często spotykamy się na łączonych warsztatach przez co mamy możliwość współpracy z instruktorami prezentującymi inne techniki pracy.

W Centrum Wsi realizowany jest projekt: „„Wsparcie rodzin poprzez rozszerzenie oferty 3 świetlic środowiskowych Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie”.

Więcej na: https://gokmichalowo.pl/o-nas/projekty/

Godziny otwarcia

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
nieczynne nieczynne nieczynne nieczynne nieczynne nieczynne 9.00 - 17.00

Opiekun Centrum Wsi w Sokolu: Katarzyna Tomczuk

Nadchodzące wydarzenia

Archiwum wydarzeń

Galeria

Informacje o Sokolu

Sokole – Sokole leży na skraju Puszczy Knyszyńskiej z Parkiem Krajobrazowym, który został utworzony w 1988 roku. Obszar Puszczy obejmuje 839 kilometrów kwadratowych powierzchni. W Sokolem ma początek Szlak Wzgórz Świętojańskich po Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej zwany również Szlakiem Świętojańskim. Pieszy szlak turystyczny przecina gminy: Michałowo, Gródek i Supraśl. Trasa szlaku: Sokole, Stanek,  Świnobród, Downiewo, Królowy Most wzdłuż rzeki Płoski, Wzgórza Świętojańskie,  Cieliczanka,  Supraśl. Długość szlaku wynosi 27 km i jest oznakowany kolorem czerwonym. 27 lipca 2019r. Sokole uroczyście obchodziło jubileusz 470-lecia powstania wsi. W centralnej częsci wsi znajduje się siedziba: „Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu” mieszcząca się w dawnym budynku „Domu Ludowego im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego”. Obecny budynek dawnego Domu Ludowego został wyremontowany i przystosowany do przyjmowania kilkunastoosobowych grup (są miejsca noclegowe, zaplecze kuchenne, toalety i prysznice, sale wystawowe i plenarne). Za kwotę prawie 684,5 tys. zł. została wybudowana obszerna warsztatownia (17x7m), w której odbywają się warsztaty, spotkania, szkolenia, wystawy oraz ośmiokątna wiata o średnicy niemal 6 m do prezentacji ginących zawodów kowala, garncarza, piekarza i masarza. W budynku mieści się „Centrum Wsi w Sokolu”.

Mapka dojazdu

Adres:
Centrum Wsi w Sokolu
Sokole 59
16-050 Michałowo

Przewiń do góry Skip to content