Dni Michałowa / 02-03.06.2023 / Amfiteatr miejski w michałowie

Dni Michałowa są corocznym świętem kulturalnym miasta. W trakcie trwania imprezy będziemy mieli okazję posłuchać koncertów lokalnych zespołów i zaproszonych gwiazd! Impreza tradycyjnie odbywa się w Amfiteatrze Miejskim, nad Zalewem w Michałowie!

W tym roku jest to impreza dwudniowa. Spotykamy się 2 i 3 czerwca 2023!

Zapraszamy! Więcej szczegółów poniżej.

🥳W dniach 2 i 3 czerwca w ramach Dni Michałowa 2023 / PAPA D / COCHISE / DOTS / IMPULS / DJ MIETEK / JOBERY / MAKARO / CASANOVA odbędzie się konkurs wokalny dla młodzieży. W piątek rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, a w sobotę uczniowie szkół ponadpodstawowych.
W konkursie może brać udział młodzież ucząca się w powiecie białostockim. Na najlepszych czekają nagrody finansowe: (I miejsce 1500 złotych, II miejsce 1000, III miejsce 500 złotych) i możliwość nagrania piosenki w studiu.
Serdecznie zapraszamy! Regulamin konkursu poniżej w linku.

Dzień 1 / 02.06.2023r. - piątek

12.00 – Blok dziecięcy

Bezpłatne atrakcje dla najmłodszych

 • 12.00 – 18.00 – Wesołe miasteczko – bezpłatnie i do woli :)!
 • 14.00 – 18.00 – Animacje dla najmłodszych (w namiocie Zespołu Szkół w Michałowie – szczegóły na plakacie poniżej)
 • 14.00 – 18.00 – Animacje dla najmłodszych (z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności)
 • 16.00 – otwarte warsztaty malowania toreb (strefa warsztatowo – rekreacyjna GOK)

16.00 – Start (scena)

 • Konkurs młodych talentów
 • Najmłodsi soliści z GOK w Michałowie
 • Orkiestra Form Różnych
 • Czerwone Szpilki
 • Słowiańska Nuta
 • Klasa estradowa Liceum w Michałowie
 • La Venders
 • DOTS
 • Obraz Kontrolny
 • Oficjalne otwarcie imprezy - Burmistrz Michałowa - p. Marek Nazarko
 • COCHISE
 • Waterside

24.00 – Planowany koniec imprezy

* program może ulec zmianie, wersja 31.03.2023r.

Dzień 2 / 03.06.2023r. - sobota

11.00 – Turniej Wodnej Piłki Siatkowej – MOSiR Michałowo, regulamin i karta zgłoszeniowa: MOSIR Michałowo

12.00 – 18.00 Wesołe miasteczko

– bezpłatnie i do woli 🙂

13.00 – 16.30 – Rowerki wodne (zalew)

16.00 – Start (scena)

Koncerty zespołów:

 • CASANOVA
 • IMPULS
 • DJ Mietek
 • Oficjalne otwarcie II dnia imprezy - Burmistrz Michałowa - p. Marek Nazarko
 • SCHODY
 • PAPA D
 • JOBERY
 • MAKARO

24.00 – Planowany koniec imprezy

* program może ulec zmianie, wersja 31.03.2023r.

ZESPOŁY

PAPA D

PAPA D – Papa D – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 r. z inicjatywy (PAPA DANCE)  producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Monaliza”, „Naj Story” czy „Ocean wspomnień” to tylko niektóre z przebojów, którymi ich wykonawcy na stałe wpisali się w historii polskiej muzyki! Kiedy po ponad 10-letniej przerwie grupa wróciła na scenę, okazało się, że fani tylko na to czekali, wciąż znają teksty i śpiewają je razem z artystami na koncertach.

Zaśpiewamy wspólnie z nimi na Dniach Michałowa? 🙂

źródło: Wikipedia, Onet.pl 

COCHISE

Cochise polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową – będącą oryginalnym połączeniem rocka, grunge’u i metalu. Powstała w 2004 roku w Białymstoku. Skład utworzyli wokalista i autor tekstów Paweł Małaszyński, perkusista Dariusz Korzeniewski oraz gitarzysta Wojciech Napora i basista Radosław Jasiński. Wśród najciekawszych wydarzeń koncertowych, w których uczestniczył Cochise można wymienić udział w Przystanku Woodstock (duża scena), Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal czy Impact Festival, z legendarną formacją Black Sabbath w roli headlinera.

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Muzykę, którą gra, można określić jako oryginalne połączenie rocka, grungeu i metalu. Cochise ma na swoim koncie 7 płyt, wydanych przez wytwórnie Metal Mind i Mystic Production oraz ponad czterysta klubowych koncertów zagranych w Polsce, Belgii, Anglii, Niemczech i Czechach. Cochise wystąpił również na licznych koncertach plenerowych, zlotach motocyklowych i przede wszystkim festiwalach takich jak Przystanek Woodstock (duża scena), Seven Festival, Cieszanów Rock Festiwal, Świebodzice Rock Festival, Festiwal, Rockowisko Hajnówka, Wake Up & Live Sulęcin, Igrzyska Rockowe Opole, Rock Blue Festiwal, Summer Fall Festiwal, Przystanek Żory, Książ Rock Zone Festiwal, Strzyżów in Rock, Ostrava v Plamenech czy Impact Festival (przed Black Sabbath !). W 2019 roku Cochise zagrał w Krakowie jako support amerykańskiej grupy Godsmack, a w czerwcu 2022 roku supportował brytyjską formację BUSH. Dziennikarze miesięcznika „Teraz Rock” umieścili album „Swans and Lions” w dziesiątce najlepszych płyt rockowych 2018 w Polsce, obok takich zespołów, jak Riverside czy Behemoth.
Obecnie zespół promuje swój ostatni album „The World Upisde Down” i pracuje na nad kolejnym wydawnictwem, którego premierą zaplanowano na jesień 2023 r.

Skład:
Paweł Małaszyński (vocal)
Wojtek Napora (gitara)
Radek Jasiński (bas)
Grzesiek Hiero (perkusja)


Dyskografia:
2021: „The World Upside Down”, (Metal Mind Productions)
2019: „Exit: A Good Day to Die”, ( Metal Mind Productions )
2018 :„ Swans and Lions”, ( Metal Mind Productions )
2015 :„ The Sun Also Rises for Unicorns”, ( Metal Mind Productions )
2014: „ 118”, ( Metal Mind Productions )
2012: „Back to Beginning”, (Mystic Production)
2010: „ Still Alive”, (Pink Crow/CochiseRock)
2005: „9” (demo)

źródło: Wikipedia

SCHODY

SCHODY – Zespól SCHODY powstał w 1999 roku w Michałowie. Muzyka zespołu to energiczna mieszanka punk, rock, reggae, ska, core.  Już po pierwszych koncertach zespól zaczął zyskiwać coraz to większe rzesze fanów. Do największych sukcesów SCHODÓW należy finał szczecińskiego Gramy 2008, finał konkursu TVN, serialu 39 i pół – gdzie zostali wybrani z ponad 300 zespołów, 1 etap – eliminacji do festiwalu w Węgorzewie 2009, Przebojem na Antenę Polskiego Radia Białystok oraz Finał Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie/ Jeden z utworów Schodów znalazł się na składance „Verda Disco” w języku esperanto. W zespole grają muzycy związani równolegle z innymi projektami muzycznymi (m.in Oddział Zamknięty). W roku 2023 zespół wydaje pierwszą płytę, pt.: „The Best OFF”.

źródło: Polskie Radio Białystok

DOTS

Dotsistnieje od sierpnia 2017 roku i składa się z grupy bardzo młodych, choć niebywale doświadczonych muzyków. Perkusista zespołu w wieku siedmiu lat wydał swoją pierwszą płytę z Universal Music Polska z dziecięcym zespołem rockowym Little Breaver. Od momentu powstania Dots muzycy nastawieni byli na własne kompozycje oraz intensywne koncertowanie. W 2019 roku Dots zostało wyróżnione nagrodą specjalną przez Polskie Radio Białystok na Rockowaniach oraz 1 grudnia bieżącego roku zagrało koncert na żywo w studiu Rembrandt.  Koncerty zespół uważa od początku za najmocniejszą stronę swojej działalności, wszystkie występy są przemyślane i zaaranżowane tak, aby wprowadzić słuchacza w klimat tajemniczości i lekkiej nuty niepokoju. Muzycy nie boją się przełamywania stereotypów oraz eksperymentów gatunkowych, jednak najprościej ich muzykę można określić jako pogranicza alt rocka, a raczej jego podgatunku shoegaze. 

Źródło: Radio Białystok 

OBRAZ KONTROLNY

Obraz Kontrolny –  czyli solidna dawka autorskiego rock&rolla!

 • Roman Tarasewicz – wokal, gitara
 • Grzegorz Karpowicz – bas
 • Piotr Żydok – perkusja
 • Łukasz Anchim – akordeon
 

LA VENDERS

La Venders powstało z chęci przekazania naszych emocji poprzez teksty, melodie i nieoczywiste brzmienia. Na naszej debiutanckiej płycie chcieliśmy uwiecznić to, co jest w nas głęboko zaszyte. Ona jest dla Was.

Źródło: Bandcamp

WATERSIDE

Waterside zespół powstał w 2017r. w Białymstoku. Ich twórczość to klimaty okołorockowe. Mamy tu do czynienia z typowym pop rockiem z cięższymi jego odmianami oraz elementami bluesa a nawet rocka gotyckiego. Zespół ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów klubowych i plenerowych w północnowschodniej Polsce. Muzycy z Białegostoku brali udział m.in. w półfinałach Rockowań w 2017 i 2019 roku, w Blues-Rock Festiwalu w Siemiatyczach i Łomży, gdzie otrzymali wyróżnienie, supportowali Cleo, a także współdzielił scenę z Oddziałem Zamkniętym, Luxtorpedą czy Proletaryatem. Pod koniec 2018 światło dzienne ujrzała ich płyta live, a tytułowy utwór „Nothing to lose” utrzymywał się prawie dwa lata na czołowych miejscach Listy Przebojów Kultowej Akadery, białostockiego radia, niejednokrotnie ją wygrywając. W październiku 2020 zespół wszedł do studia, by dokończyć nagrywanie pierwszego studyjnego albumu. Jego premiera zaplanowana jest już na 30 marca.

Źródło: bialystok.naszemiasto.pl

Klasa Estradowa Liceum w Michałowie

DIDŻEJ MIETEK

DiDżej Mietek czyli Dariusz Niewiński już od najmłodszych lat pasjonował się muzyką. Pierwsze kroki za konsoletą stawiał w klubie „Elita” prowadzonym przez swoich rodziców. Tam też szlifował umiejętności, które szybko wykorzystał na szerszej scenie. W 2008 roku podczas występu na Festiwalu Muzyki Disco Polo w Ostródzie z zespołem Jorrgus spotkał Evę Bastę, która w 2012 roku wraz z raperem Karrambą stworzyła utwór „Mietek”, po czym wykreowała postać DiDżeja Mietka. W tym samym roku Mietek pojawił się na antenie telewizji PoloTv jako prowadzący magazyn „Polo Zoom”. Rok później nagrał swój debiutancki utwór „Hej dziewczyny”. W roku 2014 ze współpracy z Mariuszem Stockim z zespołu Basta powstał utwór „Nie mogę Cię zapomnieć”, który bardzo długo utrzymywał się na listach przebojów i w bardzo krótkim czasie przekroczył magiczny milion wyświetleń na YouTube. Rok 2015 był przełomowym w karierze DiDżeja.. pokazał się szerszej publiczności jako jeden z bohaterów reality show „Kto poślubi mojego syna” na antenie TVN. Na początku 2016 roku ukazał się kolejny teledysk Mietka „Ciebie nie ma już”, który pnie się w górę w mgnieniu oka. 

Źródło: polotv.pl 

IMPULS

Impuls – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo, powstały w 2001 roku w Białymstoku z inicjatywy Piotra Kobylińskiego. Zespół debiutował wiosną 2002 roku na antenie telewizji Polsat w programie muzycznym Disco Polo Live piosenką pt. „Nierealny świat”, a w maju tego samego roku ukazał się debiutancki album „Explozja”.  W roku 2006 ukazał się drugi album pt. Białe anioły, 2009 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. „Dla was” roku ukazał się czwarty album zespołu pt. „Taka słodka”. Tytułowy utwór z tego albumu został wykorzystany do ścieżki dźwiękowej w filmie „Planeta singli”. Dotychczas zespół wydał 5 płyt i siedem singli.

Źródło: Wikipedia 

CASANOVA

Casanova, czyli jeden z czołowych zespołów disco polo lat 90-tych powraca w wielkim stylu. Wokalista Janusz „Blady” Uścinowicz zapowiada, że znów będzie głośno o grupie, która swoją nazwę zaczerpnęła od słynnego podrywacza. Ci, którzy znają stylizację z wczesnych lat 90-tych, pierwszego wokalisty zespołu Casanova, nie przejdą obojętnie obok twórczości tej gwiazdy muzyki disco polo. Janusz „Blady” Uścinowicz w tamtych czasach był bożyszczem wszystkich kobiet, był Herosem Disco Polo, który zszedł na ziemię, by pokazać jak ma wyglądać prawdziwy mężczyzna. Bez wątpienia w tamtych czasach był najprzystojniejszym i najbardziej męskim wokalistą zarówno disco polo jak i disco dance na całym świecie. Zespół nagrał 10 płyt. Wśrod nich są m.in. ,,Augustowskie noce”, ,,Pocałuj mnie”, ,,Gorące usta” oraz ,,Będziemy (znowu) razem!”.

Źródło: Super Express

MAKARO

Makaro czyli pochodzący z Michałowa wokalista – Paweł Makarewicz, wcześniej był liderem zespołu Niespotykani, Serwus, Happy Day MakaR. Od roku 2019 tworzy muzykę na własny rachunek oraz we własnym stylu. Warto wspomnieć iż Paweł był uczestnikiem programu „Disco Star” w latach 2012 oraz 2019. Od kilku miesięcy w aplikacji TikTok hucznie krąży refren nowej piosenki zespołu Makaro, która zdaniem fanów zostanie wielkim hitem.

Źródło: DiscoPolo.eu

JOBERY

JOBERY – zespół powstał w 2017 r. z inicjatywy Kamila Ławreszuka oraz Piotra Oziabło. Panowie od najmłodszych lat mieli do czynienia z różnego rodzaju muzyką, Piotr Oziabło przez wiele lat był perkusistą rockowym oraz liderem i vocalistą projektu „Punkt G”, natomiast Kamil Ławreszuk od najmłodszych lat był związany z muzyką klubową, był prezenterem radiowym największych stacji internetowych w Polsce m.in. „RadioParty.pl”, po zakończeniu prezentowania swoich audycji w radiach, założył zespół „Super Stars”, który nie istniał długo z powodu dołączenia Kamila do zespołu „YzzY”, który współtworzył ze znaną postacią muzyki disco-dance DiDżejem Mietkiem. W połowie roku 2017 Kamil oraz Piotrek postanowili połączyć swoje siły oraz doświadczenie i właśnie w taki sposób powstał zespół JOBERY. Początki zespołu nie były łatwe ale dzięki ogromnemu zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu JOBERY odnieśli niebywały sukces. W Listopadzie 2017r. Wydali swój pierwszy utwór, parodię znanego hitu Sławomira „Miłość w Zakopanem”. Teledysk parodiujący słynny hit w bardzo szybkim czasie odniósł duży sukces, znalazł się w TOP 5 najlepszych parodii według radia VOX FM. W 2018 roku do zespołu dołączył kolejny członek, Adrian Ławreszuk znany w środowisku jako twórca wideo klipów dla takich zespołów jak Focus, Basta, Casanova, Didżej Mietek czy Crump. Adrian w zespole również pełni bardzo ważne funkcję, to właśnie on jest odpowiedzialny za nagrania oraz montaż teledysków. Na scenie również daje z siebie wszystko ponieważ mimo kręcenia teledysków Adrian pełni rolę Dj’a. W roku 2018 idąc za ciosem w internecie po krótkim czasie pojawił się kolejny teledysk pod tytułem „Lisek Tygrysek” bez wątpienia to jeden z największych hitów grupy JOBERY, po świetnej premierze przyszedł czas na kolejny utwór, kolejny teledysk nosi nazwę „Sexy Myszka”. W tym samym roku chłopcy zostali zaproszeni na jeden z największych festiwali muzyki tanecznej w Mościbrodach. Podczas festiwalu wystąpiło ponad 40 zespołów, konkurencja była niesamowicie ciężka, mimo tego chłopakom udało się zdobyć I miejsce, publika ich pokochała. Szybko stali się znani i lubiani. W roku 2019 zaskoczyli wszystkich swoją nowością muzyczną pod nazwą „Białystok Nocą”, to właśnie ta piosenka przez bardzo długi okres utrzymywała się na listach przebojów radiowych oraz telewizyjnych. Ostatnią nowością jaka ukazała się na rynku jest piosenka „Nóż w serce”. 

Źródło: Strona oficjalna

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny

Miejsce imprezy

Parkingi

Poprzednie edycje

Galeria zdjęć

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content