oficjalny_plakat_dzien_ziemi_2021

Dzień Ziemi 22.04.2021

🌍Dzień Ziemi🌍znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – są to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. W Gminie Michałowo zaangażowane instytucje to:

‼️W związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku będą szczególne.

Start akcji, czwartek – 22 kwietnia 2021r., godz. 16.30, gdzie są miejsca zbiórek?

  • Gminny Ośrodek Kultury i Centrum Młodzieży – altana nad zalewem w Michałowie
  • Fundacja „Mała Ojczyzna” – parking przy Cmentarzu Prawosławnym
  • Stowarzyszenie „Anawoj” – plac zabaw przy ul. Gródeckiej
  • MOSiR Michałowo – plac zabaw przy ul. Świętojańskiej
  • OSP i MDP Michałowo – teren przy „#MICHAŁOWO”
  • OSP w Szymkach – teren przy remizie
  • OSP w Bondarach, Aktyw Bondar, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich – altana nad zalewem w Bondarach

Jeżeli chcecie przyłączyć się do akcji sprzątania – zapraszamy do nas, dołączcie do punktu zbiórki najbliżej waszego miejsca zamieszkania, wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie!

Uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew  – ufundowane przez Urząd Miejski w Michałowie. Do odbioru w miejscach zbiórek po zakończonej akcji. Jeżeli chcecie przyłączyć się do akcji sprzątania – zapraszamy do nas, wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie!
Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie zapewnia uczestnikom bezpłatne rękawice i worki na odpady (do odbioru w dniu akcji). 
Pamiętajmy aby podczas sprzątania zachowywać wszelkie obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Dołącz do nas!

Co każdy z nas (poza sprzątaniem ) może zrobić z okazji „Dnia Ziemi”?

– Zakupy z własną, bawełnianą torbą. Zamiast foliowych woreczków na pieczywo używajmy wielorazowych. Nie posiadacie takich? Nie szkodzi! Zapraszamy do skorzystania z pomocy Stowarzyszenia „ANAOWOJ” i pobrania bezpłatnych eko – woreczków wykonanych przez wolontariuszy.
W miarę możliwości ograniczmy emisję spalin – zaplanujmy dzień bez samochodu! Warto skorzystać z roweru lub się przespacerować – to ważne dla Waszego zdrowia i zdrowia naszej planety!
– W tym dniu posadź drzewo! Drzewa produkują tlen, łagodzą efekt cieplarniany, produkują substancje organiczne i… są wspaniałym elementem naszego krajobrazu! 22 kwietnia z okazji: „Dnia Ziemi” uczestnicy akcji otrzymają sadzonki dębu – ufundowane przez Urząd Miejski w Michałowie.
Bądźmy EKO! Tego dnia zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska! Dołącz do nas!

KONKURS "EKO CUDAKI"

WYNIKI KONKURSU:

Fotorelacja z wydarzenia:

Jak dbać o środowisko? 🙂

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content