Zapraszamy do spotkania z malarstwem Garego Beckera, poety, artysty plastyka, malarza, wynalazcy tablicy komunikacyjnej dla osób chorych na ALS, ojca legendarnego gitarzysty: Jasona Beckera.

Słowa Gary’ego:
„Nauczyłem się rysować i malować w tradycyjny zachodni sposób, pejzaże, martwe natury, portrety. Po latach malowania tego, jak rzeczy wyglądają w „prawdziwym” świecie, chciałem zajrzeć przez okna podświadomości i otworzyć drzwi marzeń, aby namalować, stan rzeczy w tej części ludzkiego umysłu, która bardziej kocha tajemnicę baśni, mitów i magii niż bezpieczeństwo tego, co zwyczajne i logiczne – wzmocniony symboliką z duchowego królestwa mojej wyobraźni. Jestem tym, który tworzy dzieła,  po prostu budzę głębszy cud stworzenia, z którym każdy z nas się rodzi, to poczucie podziwu, które życie w końcu gdzieś zagrzebuje między dzieciństwem a odpowiedzialnością.
Studiowałem i uprawiam poezję z równym zapałem przez 50 lat. W poszukiwaniu inspiracji sięgam do tej samej studni. Wyciągam wiadro obrazów do obrazu lub wiadro słów do wiersza. Zamiar jest taki sam. Odkryłem, że pod warstwami gniewu i rozpaczy kryje się solidna podstawa wdzięczności, pokory i miłości. Wszystkie drogi prowadzą do prawdy. Nie śpij, aby niczego nie przegapić ”.

🤔 Kim jest Jason Becker?

Jason Becker (ur. 22 lipca 1969 w USA) – amerykański neoklasyczny gitarzysta heavymetalowy, wirtuoz i kompozytor. W 2004 roku muzyk został sklasyfikowany na 40. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.  Na początku lat 90. Becker zachorował na nieuleczalną chorobę, stwardnienie zanikowe boczne ALS, co uniemożliwiło mu kontynuowanie kariery. Muzyk jest unieruchomiony oraz nie mówi. Korzysta w komunikacji ze światem z systemu rozpoznawania ruchów gałki ocznej, opracowanego przez swego ojca – mimo to jest aktywnym kompozytorem i aranżerem, w 2017 roku wydał ostatni album pt: „Triumphant Hearts”.

Jeżeli go nie znacie koniecznie obejrzyjcie poniższy trailer filmu dokumentalnego: „Jason Becker Not Dead Yet”.

Gary Becker / Warsztaty plastyczne / Galeria ONLINE

Jest to już drugie nasze spotkanie z twórczością malarską Garego Beckera oraz muzyką Jasona Beckera.  Po raz pierwszy nasze drogi skrzyżowały się prawie dekadę temu!

👉 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach plastycznych, w trakcie których będziemy tworzyć wariacje na temat malarstwa Garego Beckera. Naszym plastycznym podróżom będą towarzyszyć dźwięki prosto z płyty winylowej! Połączenie twórczości obydwu panów z pewnością da piorunujący efekt widoczny na Waszych pracach!

👉  Harmonogram spotkań:

  • 2 marca 2021r., godz. 15.00 – 18.00 / Sala plastyczna GOK
  • 9 marca 2021r., godz. 15.00 – 18.00 / Sala plastyczna GOK
  • 16 marca 2021r., godz. 15.00 – 18.00 / Sala plastyczna GOK
  • 23 marca 2021r., godz. 15.00 – 18.00 / Sala plastyczna GOK
  • 30 marca 2021r., godz. 15.00 / Wernisaż wystawy /ONLINE

👉  W trakcie warsztatów stworzymy audio-wizualną galerię prac!

🤔 Jak się zapisać?!

☎️📞 Obowiązują  zapisy telefoniczne: 857189019 (prowadzi Małgorzata Tarasewicz). Limit: 10 osób na warsztat.  Zapraszamy!

Gary Becker warsztaty plastyczne

POPRZEDNIE EDYCJE

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content