Pieśni rzeki - rzeka tradycji
„Pieśni rzeki – rzeka tradycji”
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, w którym jesteśmy partnerem!
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐬́𝐩𝐢𝐞𝐰𝐮 𝐭𝐫𝐚𝐝𝐲𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞𝐠𝐨 prowadzone przez Anię Brodę oraz Julitę Charytoniuk (obowiązują zapisy online).
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐰𝐲𝐩𝐥𝐚𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰𝐢𝐚𝐧𝐤𝐨́𝐰 𝐩𝐨ł𝐚̨𝐜𝐳𝐨𝐧𝐞 𝐳 𝐠𝐚𝐰𝐞̨𝐝𝐚̨ 𝐞𝐭𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐚̨ prowadzone przez Emilię Szatyłowicz (Ruda na Podlasiu)
𝐏𝐢𝐞𝐬́𝐧𝐢 𝐑𝐳𝐞𝐤𝐢 – 𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥 𝐩𝐥𝐞𝐧𝐞𝐫𝐨𝐰𝐲 𝐳 𝐦𝐮𝐳𝐲𝐤𝐚̨ 𝐢 𝐬́𝐩𝐢𝐞𝐰𝐞𝐦 𝐧𝐚 𝐳̇𝐲𝐰𝐨 Teatru Łątek (Ewa i Krzysztof Zemło)
Program
Piątek 16 sierpnia 2024r.
16.00 – Warsztaty śpiewu tradycyjnego (miejsce: GOK Michałowo, ul. Białostocka 19)
Zapraszamy zarówno osoby śpiewające, jak i te, które nie mają doświadczenia w śpiewie. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki będą mogli odkryć swoje głosy i poznać ich możliwości. Zajęcia obejmą ćwiczenia ruchowe, oddechowe oraz techniki rozluźniające struny głosowe i dykcyjne. Inspiracją dla tych warsztatów będą tradycyjne pieśni wykorzystane w sztuce “Pieśni rzeki”. Osoby zainteresowane będą miały okazję wziąć udział jako wykonawcy partii śpiewanych podczas spektaklu. Warsztaty poprowadzi Julita Charytoniuk.
Obowiązkowe zapisy: https://app.evenea.pl/event/rzekatradycjimichalowo/
FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1234608907709261
Sobota, 17 sierpnia 2024r. (miejsce: zejście do rzeki Supraśl przy Amfiteatrze Miejskim w Michałowie)
18:00: Warsztaty wyplatania wianków połączone z gawędą etnograficzną, prowadzone przez Emilię Szatyłowicz (Ruda na Podlasiu).
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach tworzenia wianków, które odbędą się przed wieczornym spektaklem. Podczas warsztatów poza wyplataniem wianków uczestnicy posłuchają opowieści o roli ziół i roślin w kulturze oraz tradycji, o zwyczajach i tradycjach związanych z wodą. Prowadzenie Emilia Szatyłowicz.
FB wydarzenia: https://www.facebook.com/share/cTE2fx31rfbDZUTm/
20:30: “Pieśni Rzeki” – plenerowy spektakl z muzyką na żywo i śpiewem Teatru Łątek (Ewa i Krzysztof Zemło, muzyka Ania Broda).
*W razie złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie, ul. Białostocka 19.
„Pieśni rzeki” to spektakl, do którego inspiracją były polskie ballady ludowe. Na ich bazie stworzono teatrodyski – inscenizacje pieśni realizowane w różnych technikach teatru cieni i światła. Układają się one w opowieść – teatralną balladę o miłości i śmierci . Ważnym był dobór utworów. Elementem wspólnym dla wszystkich był motyw rzeki, wody, cieczy. Miłość jest bowiem nurtem, który nas porywa, czy tego chcemy czy nie, i nie wiadomo gdzie nas zaniesie. Podczas spektaklu aktorzy-animatorzy nie wypowiadają ani jednego słowa. Przemawiają obrazy, muzyka i śpiew, które stanowią warstwę dźwiękową całego spektaklu. W trakcie spektaklu muzyka będzie grana na żywo (cymbały Ania Broda i śpiew Ania Broda/Julita Charytoniuk i uczestnicy warsztatów śpiewu).
𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐢 𝐑𝐞𝐤𝐫𝐞𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐰 𝐒𝐮𝐩𝐫𝐚𝐬́𝐥𝐮
𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢 𝐎𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐞𝐤 𝐀𝐧𝐢𝐦𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐰 𝐖𝐚𝐬𝐢𝐥𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞
𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐲 𝐎𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐞𝐤 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐰 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł𝐨𝐰𝐢𝐞
𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐊𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐲 𝐰 𝐆𝐫𝐨́𝐝𝐤𝐮
𝐄𝐰𝐚 𝐙𝐞𝐦ł𝐨 – scenografia, grafika, aktorka-animatorka
𝐀𝐧𝐢𝐚 𝐁𝐫𝐨𝐝𝐚 – muzyka, śpiew, warsztaty pieśni tradycyjnych
𝐉𝐮𝐥𝐢𝐭𝐚 𝐂𝐡𝐚𝐫𝐲𝐭𝐨𝐧𝐢𝐮𝐤 – śpiew, warsztaty pieśni tradycyjnych
𝐄𝐦𝐢𝐥𝐢𝐚 𝐒𝐳𝐚𝐭𝐲ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳 – warsztaty wyplatania/etnograficzne
𝐏𝐫𝐳𝐞𝐦𝐞𝐤 𝐖𝐚𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢 – koordynacja
Zadanie „Pieśni rzeki – rzeka tradycji” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Etno Polska 2024.