Festiwal Sztuka w naturze 11-23.07.2022

PLAN FESTIWALU

Pełna rozpiska wydarzeń festiwalowych.
II Festiwal Sztuka w Naturze – Lipiec / Sierpień 2022
Sokole, 11-23.07 – Wasilków, 31.07 – Supraśl, 6-7.08
 
PROGRAM
Sokole: 11 – 23 lipca
Sokole, Centrum Produktu Lokalnego – „Dom Ludowy”
adres: Sokole 59, 16-050 Michałowo, tel/fax (85) 718-90-19
 • 11-23 lipca Plener artystyczny w Sokolu

SOBOTA, 16 lipca

 • Godz. 9.00 – 12.00 Puszczykowe co nieco – prezentacja różnych aktywności dla dzieci, które oferuje Leśna Szkoła Puszczyk. Warsztaty twórcze nastawione na doświadczanie natury oraz tworzenie leśnego rękodzieła. Prowadzenie: Dorota Zaniewska i Kasia Timofiejew.
 • Godz. 17.00 spotkanie z Martą Konek, pisarką i pszczelarką, i opowieść o tym, po co nam pszczoły oraz promocja książki „Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej”.
 • Godz. 17.45 spotkanie z braćmi, Grzegorzem i Tomaszem Kłosowskim, przyrodnikami, fotografami, gawędziarzami i opowieści o mieszkańcach krainy Biebrzy, pokaz slajdów i filmu oraz promocja książki „Bracia mniejsi i więksi. Opowieści o mieszkańcach z krainy Biebrzy i nie tylko”.
 • Godz. 18.45 spotkanie z Ewą Zwierzyńską, reporterką i fotografem, opowieść o kulturowej tkance Podlasia, pokaz slajdów i promocja książki „Podlaska mozaika. Reportaże z raju – krainy błota i mgły”.
NIEDZIELA, 17 lipca
 
 • Godz. 7.00 spacer ornitologiczny z Adamem Zbyrytem (zbiórka przy Domu Ludowym w Sokolu).
 • Godz. 10.00 warsztaty pszczelarskie dla dzieci prowadzone przez Martę Konek, właścicielkę pasieki Z głową w ulach, autorkę książeczki dla dzieci „Kasia w pasiece”.
 • Godz. 11.00 spotkanie z Katarzyną Simonienko i opowieść o terapii lasem oraz kąpiel leśna (na kąpiel leśną obowiązują zapisy – email: k_simonienko@wp.pl, max 15 osób).
 • Godz. 14.00 spotkanie z Pawłem Średzińskim, ekologiem i reporterem, opowieść o Puszczy Knyszyńskiej i premiera książki „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.
 • Godz. 15.30 spotkanie z Adamem Zbyrytem, biologiem i przyrodnikiem, i opowieść o najbardziej polskim ptaku, bocianie białym oraz promocja książki „Bocian. Biografia nieautoryzowana”.
 • Godz. 16.30 spotkanie z Maciejem Cmochem, przyrodnikiem, fotografem, i opowieść o ptakach krajobrazu rolniczego oraz pokaz slajdów, i promocja książki „Ptaki za miedzą. Opowieści o mieszkańcach pól, łąk, pastwisk i wsi”.
 • Godz. 17.30 spotkanie z Wojciechem Koronkiewiczem, dziennikarzem, i opowieść o smakach i smaczkach Podlasia, ludziach pozytywnie zakręconych, oraz promocja książki „Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”.
SOBOTA, 23 lipca
 • Godz. 8.00- 15.00 strefa działań nieprzewidzianych w programie.
 • Godz. 15.00 wernisaż poplenerowy.
 • Godz. 16.00 spotkanie z Jarkiem Koziarą. Lubelski artysta, twórca obrazów ziemnych, autor plakatów, projektant scenografii do sztuk teatralnych i koncertów (m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), designer wystroju wnętrz klubów muzycznych (m.in. Stodoła w Warszawie). Autor plastycznej oprawy działalności zespołu Voo Voo, projektował scenografie ich koncertów, okładki płyt, a także osobiście występował na happeningach przed, w trakcie i po koncertach zespołu.
 • Godz. 17.30 performance Wiesława B. Bołtryka „Ja – Autoportret”: wg C. K. Norwida, R. Wojaczka, J. E. Bolka. Od zgoła 50 lat zajmuje się sztuką, obecnie malarstwem, sztuką słowa. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach na całym świecie. Urodził się w 1954 roku w Białymstoku.
Sponsor główny: Gmina Michałowo
Sponsor: Tent Balony
Organizator: Fundacja Zwierz Podlaski
Współorganizatorzy: Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej, wydawnictwo Paśny Buriat, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Nadleśnictwo Supraśl.

Organizatorzy

Miejsce imprezy

Poprzednie edycje

Galeria zdjęć

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content