Wystawa zdjęć Mariyi Lomakovej z Odessy „TAM GDZIE MNIE NIE BYŁO” – już 12 lipca 2021r, Galeria „W okienku” w GOK w Michałowie
(od strony ul. Białostockiej).
Opis wystawy:
Chciałabym pokazać najciekawsze zdjęcia jakie zrobiłam w czasie mojego pobytu
na Ukrainie. Tytuł odnosi się do wizyty w kraju w którym nie mieszkałam prawie 20 lat. Wszystkie zdjęcia które chcę wybrać dla tej wystawy to zdjęcia czarno-białe – portrety, przyroda, architektura
i wiele innych tematów, wszystkie wybrane zdjęcia mają jedną wspólną cechę – wyglądają jak sceny z filmu. Chciałabym pokazać taką filmową opowieść. Pełną realizmu i dziwactwa ale też z pewnym siebie urokiem. – Mariya Lomakova
Mariya Lomakova, biografia:
Ur. w Odessie w 1991 roku.
Od 2001 roku mieszkałam w Polsce gdzie uczęszczałam do ZPSM nr 1 w Warszawie. W 2012 dostałam się do Liceum Zawodowego o profilu fotograficznym w Porto (Portugalia), Instituto Multimedia gdzie pod okiem profesorów od fotografii, w tym polskim nauczycielem fotografii analogowej uczyłam się zawodu.
Między 2012 a 2021 zrobiłam kilka wystaw, w Portugalii i Hiszpanii, pracowałam bezpłatnie na festiwalach i koncertach żeby zdobyć doświadczenie jako fotograf koncertowy, bo wtedy mnie najbardziej interesowała fotografia koncertowa.
W 2020 w listopadzie wydałam tomik wierszy w stylu dark poetry ze zdjęciami zrobionymi przeze mnie “Searching For The Light”. Teraz jestem w trakcie projektu drugiej części tej książki, “Searching For The Light 2”.
Do dziś fotografowałam prawie wszystko, ale ze względu na stary I już zniszczony sprzęt skończyła się moja przygoda z fotografią.
Ta wystawa jest tak jakby pożegnaniem z aparatem Canon 400D który mi służył przez prawie 10 lat a wśród fotografów nigdy nikt go nie doceniał, a więc chciałabym pokazać że jednak jest wart szansy na swój sukces.
(Dziękuję Canon’ie że byłeś w moim życiu I wszystkim którzy wspierali mój talent fotograficzny)

"Tam gdzie mnie nie było" - wystawa zdjęć Maryi Lomakovej z Odessy

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content