GOK RECORDS - studio nagrań

Studio nagrań GOK RECORDS

Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie dysponuje własnym studiem nagraniowym: „GOK RECORDS” – jedyne takie na Podlasiu!

Studio powstało dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

Ciekawostką jest fakt, że studio zostało wykonane własnymi rękoma pracowników GOK – bez zatrudniania jakiejkolwiek ekipy budowlanej!

Studio nagraniowe GOK RECORDS dysponuje następującym sprzętem:

Sprzęt perkusyjny:

 • akustyczny zestaw perkusyjny: Tama Starclassic Walnut/Birch WBS52RZS Molten Brown Burst
 • konfiguracja: BD 22×16, snare 14″, toms: 10″, 12″, 16″,
 • talerze: Zildjian A Custom Set: 14″, 16″, 18″, 20″
 • stopa: Iron Cobra by Tama
 • perkusja elektroniczna: Roland TD-3

Sprzęt gitarowo – basowy:

 • gitary elektro-akustyczne: Fender FA-125CE (2 sztuki)
 • gitara akustyczna: 12 strunowa
 • gitara elektryczna: GRYF stratocaster, SIRE Larry Carlton Les Paul Goldtop
 • gitara basowa: Sire Marcus-Miller, 5-string
 • wzmacniacze gitarowe: combo Laney Hardcore 60w, combo HI- WATT, BOSS KATANA, combo FISHMAN acoustic
 • wzmacniacz basowy: TC Electronics BG250

Sprzęt studyjny:

 • mikrofon pojemnościowy NEUMAN (TLM)
 • mikrofony instrumentalne: SHURE SM-57, SENNHEISER E 906, SENNHEISER E604 mikrofony dynamiczne perkusyjne, Electro-Voice ND68 mikrofon dynamiczny do stopy, 
 • stół: Behringer x32
 • komputer: iMAC
 • oprogramowanie: CUBASE 9.5 PRO, Komplet Kontakt Native Instruments, Guitar RIG 5

Opiekun studia:
Kamil Ławreszuk

kamil ławreszuk

Instruktor ds. grafiki komputerowej Centrum Młodzieży w Michałowie.
Z zamiłowania i z zawodu muzyk, producent, wokalista i instrumentalista.
Zdobywca pierwszej nagrody w festiwalu: „Disco Mazovia 2019” – w kategorii debiuty.

Realizacje

Vanessa Harbek - live @GOK Michałowo

Spider Demon Massacre - "HaszTAK Witkacy"

„(HaszTak) Witkacy” to performance teatralno muzyczny o uzależnieniach i o destrukcji człowieka. W „Narkotykach” Witkacy opisuje własne doświadczenia związane z używkami. Do książki wracają białostoccy aktorzy.

Adaptacji tekstu, reżyserii, a także skomponowania muzyki i stworzenia scenografii podjął się Patryk Ołdziejewski (na codzień aktor Białostockiego Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki).

Aktorowi towarzyszyć będą na scenie: Magdalena Dąbrowska i Kamila Wróbel-Malec – aktorki Białostockiego Teatru Lalek oraz Dawid Malec – aktor Teatru Dramatycznego. Cała czwórka tworzy razem grupę Spider Demon Massacre.

„Do nagrania płyty „(HashTak) Witkacy” podszedłem z dużą ciekawością. Po raz pierwszy miałem okazję realizować materiał nie stricte muzyczny, w którym poza muzyką olbrzymią rolę odgrywało słowo. Proces nagrywania był wymagający i długotrwały. Musieliśmy zadbać o każdy szczegół, m.in. o rejestrację szumu suszarki, o opanowanie gry na „harfie szklanej” złożonej z kilku kieliszków wypełnionych wodą czy też grę na instrumentach dziecięcych, takich jak miniaturowe, akustyczne pianinko czy dzwonki. Cały proces prowadził do stworzenia materiału, na którym zostaną utrwalone skrajne emocje – co się udało i jest to wyraźnie słyszalne w warstwie słowno-muzycznej płyty. W czasie nagrania miałem okazję współpracować z bardzo twórczymi ludźmi, zafiksowanymi na punkcie tego, co robią. Było w tym dużo pasji, którą z przyjemnością obserwowałem i w pewnym sensie czerpałem z niej” – mówi Paweł Oziabło, Dyrektor GOK w Michałowie, realizator.

Jarosław Antypowicz - Białowieska Biesiada (2020)

Studio nagraniowe GOK RECORDS gościło wirtuoza akordeonu Jarosława Antypowicza – znanego z 9 edycji telewizyjnego show Must Be The Music. Jarek nagrał u nas swoją debiutancką płytę pt: „Białowieska Biesiada”, dziękujemy za zaufanie- życzymy miłego słuchania! 😉

Realizacja materiału: Piotr Oziabło

Andrzej Juszko - Marzenia (2017)

Andrzej Juszko z Krynek to nietuzinkowa postać! Muzyk z bardzo długim rodowodem. Pan znany m.in. z kroniki filmowej z lat 70′. o działalności PGR Krynki. Andrzej… śpiewa swoją autorską piosenkę pt: „Marzenia”, która po nie bagatela trzydziestu pięciu latach doczekała się profesjonalnej rejestracji w studiu GOK RECORDS! Mamy wersję finalną wraz z klipem video! Posłuchajcie koniecznie!

Realizacja: Paweł Oziabło

Wesołych Świąt - kolędy GOK Michałowo (2017)

„Wesołych świąt” – to płyta zawierająca utwory świąteczne w wykonaniu uczestników zajęć i przyjaciół GOK w Michałowie. Możemy usłyszeć na niej nie tylko zespoły z GOK: Słowiańska Nuta, Czerwone Szpilki, Braci Daniluk. Jeden z utworów zaśpiewał Jan Rożko – listonosz! Miłego słuchania, wesołych świąt! 

Realizacja materiału: Paweł Oziabło

Galeria

Przewiń do góry Skip to content