Święto Ziemniaka - 23.09.2023 Juszkowy gród

Jesteś gotowy? Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie, wraz z Burmistrzem Michałowa – Markiem Nazarko, zapraszają Cię na niezwykłe wydarzenie – „Święto Ziemniaka”, które dobędzie się 23 września 2023r. (sobota) o godz. 17.00 przy Centrum Wsi w Juszkowym Grodzie.  

Przygotuj się na ucztę dla zmysłów! Będzie smakować, pachnieć, brzmieć i działać na wyobraźnię! Nie przegap okazji, by spędzić wspaniały dzień wśród ludzi, którzy podzielają Twoją pasję do kulinariów, sztuki i dobrej zabawy – świętuj z nami „Święto Ziemniaka”!

Program

17.00 – otwarcie nowego budynku Centrum Wsi w Juszkowym Grodzie

17.30 – Konkursy

- Otwarty Konkurs Kulinarny: "Najsmaczniejsza potrawa ziemniaczana"
- Konkursy sportowe dla dzieci: "Ziemniaczane Wyzwanie", czyli:
  • współzawodnictwo w konkurencjach z nawiązaniem do ziemniaków, takich jak:
    - bieg ziemniaka na łyżce
    - rzut ziemniakiem do celu
    - ziemniaczany wyścig w workach
    - ziemniaczane łowy (zabawa w łowienie ziemniaków z wody na wędkę)

19.00 – 23.00 – koncerty „Ziemniak Vibes”

19:00 – Kapela z Jałówki
19:20 – Zabawa
19.30 - Cegiełki z Lewkowa Starego

19:50 – Słowiańska Nuta
20:10 - Czerwone Szpilki
20:30 – JOBERY 21:15 - Kiermasz (MIŃSK BY) 22:00 - Makaro

Co jeszcze?:

Promocja tomiku poetów lokalnych: " Słowa spad Michałowa"
ziemniaczane przysmaki dla wszystkich, ogródek z jadłem i napitkiem
stoiska z rękodziełem ludowym i potrawami kuchni regionalnej

 

Artyści

JOBERY

JOBERY – zespół powstał w 2017 r. z inicjatywy Kamila Ławreszuka oraz Piotra Oziabło. Panowie od najmłodszych lat mieli do czynienia z różnego rodzaju muzyką, Piotr Oziabło przez wiele lat był perkusistą rockowym oraz liderem i vocalistą projektu „Punkt G”, natomiast Kamil Ławreszuk od najmłodszych lat był związany z muzyką klubową, był prezenterem radiowym największych stacji internetowych w Polsce m.in. „RadioParty.pl”, po zakończeniu prezentowania swoich audycji w radiach, założył zespół „Super Stars”, który nie istniał długo z powodu dołączenia Kamila do zespołu „YzzY”, który współtworzył ze znaną postacią muzyki disco-dance DiDżejem Mietkiem. W połowie roku 2017 Kamil oraz Piotrek postanowili połączyć swoje siły oraz doświadczenie i właśnie w taki sposób powstał zespół JOBERY. Początki zespołu nie były łatwe ale dzięki ogromnemu zapałowi i chęci rozwoju chłopaki z zespołu JOBERY odnieśli niebywały sukces. W Listopadzie 2017r. Wydali swój pierwszy utwór, parodię znanego hitu Sławomira „Miłość w Zakopanem”. Teledysk parodiujący słynny hit w bardzo szybkim czasie odniósł duży sukces, znalazł się w TOP 5 najlepszych parodii według radia VOX FM. W 2018 roku do zespołu dołączył kolejny członek, Adrian Ławreszuk znany w środowisku jako twórca wideo klipów dla takich zespołów jak Focus, Basta, Casanova, Didżej Mietek czy Crump. Adrian w zespole również pełni bardzo ważne funkcję, to właśnie on jest odpowiedzialny za nagrania oraz montaż teledysków. Na scenie również daje z siebie wszystko ponieważ mimo kręcenia teledysków Adrian pełni rolę Dj’a. W roku 2018 idąc za ciosem w internecie po krótkim czasie pojawił się kolejny teledysk pod tytułem „Lisek Tygrysek” bez wątpienia to jeden z największych hitów grupy JOBERY, po świetnej premierze przyszedł czas na kolejny utwór, kolejny teledysk nosi nazwę „Sexy Myszka”. W tym samym roku chłopcy zostali zaproszeni na jeden z największych festiwali muzyki tanecznej w Mościbrodach. Podczas festiwalu wystąpiło ponad 40 zespołów, konkurencja była niesamowicie ciężka, mimo tego chłopakom udało się zdobyć I miejsce, publika ich pokochała. Szybko stali się znani i lubiani. W roku 2019 zaskoczyli wszystkich swoją nowością muzyczną pod nazwą „Białystok Nocą”, to właśnie ta piosenka przez bardzo długi okres utrzymywała się na listach przebojów radiowych oraz telewizyjnych. Ostatnią nowością jaka ukazała się na rynku jest piosenka „Nóż w serce”. 

Źródło: Strona oficjalna

KIERMASZ (MIŃSK BY) - Кірмаш

Народны ансамбль народнай музыкі „Кірмаш” (Кіраўнік Сяргей Каралёў).

 

CZERWONE SZPILKI

Czerwone Szpilki  czyli trzy sympatyczne dziewczyny, które połączyła pasja do muzyki, tańca, śpiewu i… Czerwonych Szpilek. Ich muzyczne drogi skrzyżowały się w 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Michałowie. Dziewczyny doskonale odnajdują się we wschodnich klimatach. Dotychczasowo mogliśmy podziwiać ich występy m.in. na wielu edycjach imprez: „Prymackaja Biasieda”, „Kupalnoczka” a nawet w National Opera and Ballet Theatre of Belarus (Mińsk, Białoruś).

źródło: Strona zespołu

SŁOWIAŃSKA NUTA

SŁOWIAŃSKA NUTA– Mirosław Turowski – energetyczny człowiek zafascynowany kulturą i muzyką wschodnią.

źródło: Strona zespołu

KAPELA Z JAŁÓWKI

KAPELA Z JAŁÓWKI – zespół wokalno- instrumentalny pieśni tradycyjnej, folkowej, żeglarskiej i turystycznej, założony w 2005r. w Jałówce przez Krzysztofa Gryniewicza.

źródło: Strona zespołu

MAKARO

Makaro czyli pochodzący z Michałowa wokalista – Paweł Makarewicz, wcześniej był liderem zespołu Niespotykani, Serwus, Happy Day MakaR. Od roku 2019 tworzy muzykę na własny rachunek oraz we własnym stylu. Warto wspomnieć iż Paweł był uczestnikiem programu „Disco Star” w latach 2012 oraz 2019. Od kilku miesięcy w aplikacji TikTok hucznie krąży refren nowej piosenki zespołu Makaro, która zdaniem fanów zostanie wielkim hitem.

Źródło: DiscoPolo.eu

KONKURSY

Regulamin otwartego konkursu pt. „Najsmaczniejsza Potrawa Ziemniaczana” ” organizowanego podczas Święta Ziemniaka przy Centrum Wsi w Juszkowym  Grodzie w dniu 23 września 2023r.

Organizatorzy

logo_gok

Patronat medialny

Sponsorzy

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Adres: Juszkowy Gród 20, 16-050 Michałowo
KLIKNIJ aby sprawdzić połączenia (transport publiczny)

Odwiedź nas na facebooku

Przewiń do góry Skip to content